Rafting túra – Románia – Cserna
március 15 – április 30, illetve
szeptember 20 – november 15 között folyamatosan
- Helyszín:
Romániában, Herkulesfürdőnél 2 evezhető szakasz, vízállástól függően [WW2-WW5]
- Utazás:
Budapest-Herkulesfürdő 450 km.
Ajánlott útvonal: Budapest – Szeged – Kiszombor – Temesvár – Lugos – Karánsebes – Mehádia – Herkulesfürdő kb. 6 óra. Az üzemanyagköltség mellé jön még a magyar illetve román útdíj (Román 7 napos matrica kb 500 HUF).
- Túrainformáció:
(Csak egy példa 2 program esetén, tetszés és lehetőség szerint variálható)
1. nap: Evezés az egyik szakaszon, kb 1,5 óra – beöltözéssel, utazással kb 2,5 óra
2. nap: Evezés a másik szakaszon. kb 1,5 óra – beöltözéssel, utazással kb 2,5 óra
A fent leírt túrainformáció természetesen csak egy standard kétnapos túra általános forgatókönyve. Akár egynapos, akár többnapos programot is szívesen szervezünk bármilyen egyedi igény szerint.
- Túraárak:27.900 ft/fő/2 túra – alapár(Kedvezmények létszám és időpont függvényében, megbeszélés szerint)
További programok megbeszélés szerint.
- Az ár tartalmazza:
Az összes felszerelést (hajó, evező, teljes neoprén öltözet, neoprén cipő, mellény, sisak)
Koncessziókat
Túravezetést
A túrát megelőző balesetvédelmi oktatást
Sofőrtranszfert.
Összegezve: Az ár tartalmaz mindent, ami a túrához szükséges, a túrázó részéről csak egy fürdőruha szükséges!
- Szállás:
Szállás: www.booking.com – Baile Herculane (de a szálláskeresésben és foglalásban maximális segítséget nyújtunk!)
- Egyéb hasznos információk:
Fizetőeszköz: Lej (RON) 1 RON kb 70 HUF – Bankkártyát nem mindenhol fogadnak el, érdemes itthon váltani
A Csernavölgy
Árak: kb. mint magyarországon. A völgyben sok étterem van, a konyha minősége változó. Vacsora 4-8 €, sör 1-1,5 € (étteremben).
Fontos: Megengedett alkoholszint 0,0 ezrelék, megengedett sebesség 90 ill. 50 km/h (gyakran mérnek, alku nincs), biztonsági öv kötelező.
- Fotóalbum itt
- Túraleírás, Cserna:Herkulesfürdő a Bánátságban Krassó-Szörény megyében a Vaskaputól (Orsovától) mindössze 25 km-re fekszik a Cserna folyó völgyének végénél,
számos vízeséssel, csodás sziklaképződményekkel, mediterrán hangulatú növényzettel.
Herkulesfürdőt és az egykori magyar Al-Dunát kétségtelenül
a történelmi Magyarország legszebb tájai közé sorolhatjuk.Az utóbbi évek gyors ütemű fejlesztésének köszönhetően 5-6 óra alatt kényelmesen megtehetjük Budapestről a 450 km-es távot.Az autópálya gyakorlatilag már Temesvár utánig ér innen már csak 160 km Herkulesfürdő, jó minőségű úton a nagyobb települések mellett (Lugos, Karánsebes) elkerülő úttal.Mivel az éghajlat teljesen más, így már március végén is lehet evezni, áprilisban sokszor „májusi” időjárás van és a hóolvadás miatt is ebben az időszakbana legkedvezőbb a vízállás raftingozni. A vizes programok mellet jónéhány túraútvonalon fedezhetjük fel a Domogléd és a Cserna hegységet.Herkulesfürdőn nagyon sok szálláshely van minden kategóriában. Mivel a téli szezonnak vége a nyári pedig még nem kezdődött el így bőven válogathatunk,A békebeli monarchia és a balkán együttes hangulata rendkívül kellemes, a helyi klíma nemkülönben. Az egykoron virágzó fürdőélettel büszkélkedő településaz Osztrák-Magyar Monarchia egyik leghíresebb és legszebb fürdőhelye volt. Fejlődéséhez hozzájárult a térség kitűnő ionizált levegője, amely3.000 méteres magasságnak felel meg. Herkulesfürdő Európa legrégibb ismert fürdője, vizének csodásan gyógyító erejét már a rómaiak is ismerték, használták.A rómaiak, Traján császár idejében, 105 és 107 között, fürdőket létesítettek itt “Ad aquis Herculi sacerdos” (Herkules szent vizeihez) vagy“Thermae Hercului ad Mehadium” (Herkules mehádiai hévizei) néven.Rafting a Csernán:A Cserna folyó raftingra is alkalmas része a várostól még 25-30 km-re található, vízreszállási ponttól függően, tehát egy 30-45 perces autózással is kellmég a helyszínen számolni. Szállás található közelebb is a vízreszállási helyhez, de mégis inkább Herkulesfürdőt javasolnánk.A felső rafting etapon a feladat egyszerű: a nagy esésű, gyors folyású vízben a köveket kell lehetőleg minél ügyesebben kerülgetni. Első ránézésre – főlega vízre szállási pontoknál – egyszerűnek tűnik, de valójában nem könnyű feladat, főleg a 2 személyes hajóknál nagy az „úszásveszély”. Igazi kihívás.A kevesebb izgalomra vágyó túrázóknak, kisebb gyermekeknek viszont a többszemélyes nagy raftok meglehetős biztonságot nyújtanak.Amennyiben a vízállás lehetővé teszi úgy két különböző szakaszt is ki tudunk próbálni egy hétvégi túránk során. Ezek a szakaszok a város fölött a vízzáró gát ésa víztározó fölött találhatóak de megbeszélés szerint a városi szakaszt is ki lehet próbálni ami nem annyira adrenalin dús de rendkívül látványos.A Cserna legnagyobb előnye, hogy a népszerű raftingos helyekkel ellentétben nincs tömeg, más evezősökkel is ritkán találkozni, vadregényes tájakon evezünk.Összességében elmondható, hogy egy kevesek által látogatott, igazi vadregényes folyón raftingozhatunk az általunk nem megszokott körülmények ellenére is.
Románia – Cserna rafting videó
Ha a video nem látható, vagy nem indítható el, le kell tölteni a fenti linkről az Adobe Flash Playert!
(a program ingyenes)